OPRAVY DŘEVA

Malé opravy

Jedná se zde převážně o seřízení chodu mechaniky, kontrolu těsnosti popř. výměnu několika podlepek, přilepení nových korků nebo plstí na místo upadlých, či opotřebovaných, výměna pérek apod. Tyto opravy se snažím provádět na počkání.

Střední opravy

Seřízení všech chodů mechaniky, odstranění mezichodů, vyčistění nástroje vyčištění trubiček od starého oleje (který s všudypřítomným prachem tvoří brusnou pastu, jenž zbytečně odírá jak osičku, tak trubičku), kontrola těsnosti celého nástroje, seřízení podlepek pro co možná největší těsnost při minimálním tlaku prstů (s ohledem na stav také výměna podlepek). Patří sem i opravy deformací těla a klapek po pádu nástroje.

Velké opravy

Generální opravy

OPRAVY ŽESTĚ

Malé opravy

Výměny pružin, korků, plstí, kotviček, perletí atd. vyrovnání drobných nerovností (samozřejmě s ohledem k umístění). Tyto opravy se snažím provádět na počkání.

Střední opravy

Výměna dílů, celkové seřízení strojiva a jeho tichý chod vyrovnání větších nerovností.

Velké opravy

Generální opravy

MATERIÁL NA OPRAVY

Pro opravy používám materiály, které ve většině případů nakupuji přímo u výrobců, či hlavních distributorů v zahraničí (Francie, Itálie, USA). Používám:

  • korek syntetický nebo přírodní: Music service, Rigotti a jiné
  • podlepky serozní (rybinové): Pisoni, Prestini a Rigotti
  • podlepky kožené: 
    Rigotti - na saxofony (možnost plastový nebo kovový sezonátor)
    Amati - na nové typy tuzemských saxofonů
  • plstě: Rigotti, Pisoni

Ostatní materiály používané na opravy jsou většinou zahraniční, ale zakoupené od distributorů v ČR např.: 3M, Bach, Bison, BP Oil, Buffet Crampon, Conn, Devcon, Henkel, Hetmen, Chemweld, Pearl, Selmer, YAMAHA atd. Většina zde uvedených firem jsou hlavními dodavateli světově známých výrobců hudebních nástrojů.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Novou povrchovou úpravu, nebo její změnu svěřuji do rukou lidí, kteří s hudebními nástroji zacházejí denně a znají podrobně její problematiku. Stahování laku, stříbra, niklu či lakování, niklování a stříbření zadávám firmě Amati-Denak s.r.o. kde jsou vybaveni i potřebnou technologií a za svoji práci nesou záruku. Pro stříbření a niklování je možno objednat i nadstandardní podmínky.